За крок до Олімпіади у 2020, або Чому карате так і не стало олімпійським видом спорту?

Карате і Олімпіада

Карате є одним з видів спорту – кандидатів на включення до програми Олімпійських ігор. Включенню в олімпійську програму заважає наявність величезної кількості стилів і федерацій карате, які не дуже прагнуть об’єднуватися, що вкрай необхідно для становлення карате олімпійським видом спорту.

Розглядалося питання про включення карате в Олімпійську програму 2012 року (XXX літні Олімпійські ігри в Лондоні), але це питання не пройшло голосування в МОК.

Наприкінці травня 2013 року на сесії Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) і SportAccord в Санкт -Петербурзі пройшло голосування Виконкому за вибором 3- х видів спорту для включення до Олімпійської програми у 2020 році. Карате було одним з дев’яти запропонованих видів спорту, але за підсумками голосування в програму Олімпіади не потрапило.

На думку окремих фахівців, різні федерації карате не доклали достатньо зусиль (інформаційних та фінансових), щоб створити достатню рекламу і гідно запропонувати карате перед цим голосуванням.

Проте, карате залишається включеним в програму двох інших найбільших міжнародних організацій, які об’єднують багато видів спорту і вважаються партнерами МОК : SportAccord (колишній GAISF , об’єднує багато олімпійських і неолімпійських видів спорту) і IWGA (Міжнародна Асоціація Всесвітніх Ігор, яка об’єднує тільки неолімпійські види).

Цікаві міркування на тему, чому карате так і не стало олімпійським видом спорту, можна прочитати на сторінці  Сергія Власова.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>