Статті про нас

Необмежене мистецтво

Серпень, 2013
Поміж усіх спортивних дисциплін найбільшу популярність здобули бойові мистецтва. Місцеві боксери та борці добре відомі шанувальникам спорту далеко за межами України. Та не лише цими видами єдиноборств славиться Коломия. За 25 років існування у місті школи карате її вихованці неодноразово демонстрували високі результати.
Карате – це мистецтво ударів. Удари наносяться як руками (кулаками, ребром долоні, відкритою рукою, ліктями), так і ногами (стопами, колінами). В різних стилях карате також вчать ударам в больові точки та життєво важливі ділянки, використанню захватів, викручуванню суглобів, замкам, утримуванням та кидкам.
Найвідомішим, пов’язаним з карате, коломиянином став Михайло Лесюк. Чемпіон Європи та світу, володар чорного поясу та п’ятого дану з карате, майстер спорту міжнародного класу – саме такі гучні звання і титули має наш краянин. Крім цього, вже більше року він є президентом Всеукраїнської федерації карате за версією VUGO-BUDO. А ще М. Лесюк займається тренерською роботою. Гарним прикладом його наставницького хисту став син Ярослав – чемпіон світу серед юнаків, володар Кубка світу серед дорослих, майстер спорту, володар третього дану та чорного поясу. Разом з батьком він навчає юних коломиян карате в ДЮСШ «Україна» і ДЮСШ «Колос».
Серед вихованців М. Лесюка є й чемпіони світу, призери Європи, чемпіони України. Його вихованці працюють у трьох європейських спортивних клубах. Свої заняття батько і син проводять на базі спортзалу ЗОШ №8. Це наразі вважають своєю основною проблемою, бо взимку там виникає парниковий ефект, від чого стіни приміщення мокріють. Влітку теж не без проблем – спорстменам не вистачає свіжого повітря.
– В радянські роки кожна спортивна школа мала свою базу. Зараз же все розвалили і розікрали. Мерія пропонує нам такі приміщення, які краще підірвати і збудувати на їхньому місці нові, – розповідає Михайло Лесюк. – Директор школи дає нам зал після закінчення уроків. Але й тут підганяють інші спортсмени, у яких теж нема своєї бази.
Михайло Лесюк вважає, що проблему з приміщенням вирішити можна.
– Зараз ідеться про земельну ділянку. Маю мрію побудувати зал східних єдиноборств. А мої мрії зазвичай здійснюються, – ділиться своїми планами тренер.
У літній час підопічні М. Лесюка займаються на штучному футбольному полі ЗОШ №8.
– Цей майданчик знищили практично за рік після його відкриття. Допоки тут хтось не покалічиться, ніхто й палець об палець не вдарить для його відновлення. Невідомо навіть хто за нього відповідає – один на іншого киває, – каже М. Лесюк.
Серед підопічних Михайло Лесюк пропагує виключно здоровий спосіб життя. Розпочати заняття може кожен, адже тут немає жодних вікових обмежень. Зараз у групах тренуються спортсмени від шести до 40 років. Заняття проводяться за трьома версіями карате: WKF, JKA та VUGO-BUDO. Нещодавно, окрім карате, розпочали вивчати й тхеквандо ВТФ. Це – олімпійська версія, в якій коломияни роблять тільки перші кроки. Взялися Михайло та Ярослав Лесюки за неї неспроста. Чоловіки поставили собі за мету найближчим часом виховати спортсмена, який візьме участь у Олімпійських іграх.
Попри усі негаразди з матеріально-технічною базою пан Михайло з сином не опускають руки. Вони продовжують йти вперед, демонструючи впевненість, притаманну тільки справжнім майстрам своєї справи.

Микола ТРОЦЬ, «Дзеркало Коломиї»
Джерело: http://dk.if.ua

***

Коломийські каратисти вкотре здобули золото!

19 Квітня 2013
Минулими вихідними, 13–14 квітня, у м. Надвірні відбувся Кубок Карпат з тхеквондо за версією ВТФ (олімпійський вид). У змаганнях брало участь майже 260 спортсменів із восьми областей України. Команду міста Коломиї у складі 15 спортсменів представляли вихованці ДЮСШ «Колос» та ДЮСШ «Україна» під керівництвом майстра спорту міжнародного класу, чемпіона світу з карате-до, тренера-викладача Михайла Лесюка та володаря Кубка світу, майстра спорту Мирослава Лесюка.
Відрадно, що під час змагань наші спортсмени показали хороші результати. У підсумку коломийська команда посіла III загальнокомандне місце. Золоті нагороди вибороли: Юрій Кулеша (вагова категорія 55 кг) та Інна Обушак (вагова категорія 41 кг). Друге місце та відповідно срібні медалі здобули: Владислав Настащук (вагова категорія 62 кг), Лук’ян Кухарчук (вагова категорія 36 кг) та Юрій Квітов (вагова категорія 75 кг).
Третю сходинку зайняли: Євген Боднарук (вагова категорія 32 кг), Северин Карп’юк (вагова категорія 30 кг) та Олександр Чавага (вагова категорія 36 кг).
Отже, вихованці Михайла та Мирослава Лесюків поклали до своєї скарбнички 8 нагород.
Варто зазначити, що перед Кубком Карпат коломийці взяли участь ще у двох змаганнях, а саме: чемпіонаті України з тхеквондо за версією ВТФ, що відбувся у лютому в м. Дніпропетровську, та чемпіонаті України з карате-до за версією JKA, який відбувся у м. Коростені 16-17 березня.
У чемпіонаті України з тхеквондо взяли участь Руслан Куйбіда та Микола Кушнірук. Враховуючи високий рівень підготовки учасників змагань, наші спортсмени дійшли тільки до 1/8 фіналу. Якщо у тхеквондо коломийці є початківцями, то у карате-до ми як риба у воді. На чемпіонат України з карате-до у м. Коростень було заявлено 9 спортсменів з ДЮСШ «Україна» та ДЮСШ «Колос» районної ради. Чемпіонами України з карате-до за версією JKA та золоті нагороди вибороли Руслан Куйбіда та Микола Кушнірчук. За один крок від золотої медалі залишилася Інна Обушак, вона посіла 2 місце і, відповідно, виборола срібну медаль.
Отож вже стало доброю традицією для коломийських каратистів привозити із змагань нагороду вищої категорії – золоту медаль!
До слова, президентом Всеукраїнської федерації карате-до за версією BOGU-BUDO на чемпіонаті одноголосно було обрано Михайла Михайловича Лесюка – чемпіона світу, наставника коломийських каратистів.
З перемогою, чудовим настроєм та незабутніми враженнями від чемпіонату спортсмени повернулися додому і вже готові до тренувань та нових змагань. А чекати довго не доведеться, вже найближчими вихідними відбудеться Кубок Буковини з карате-до у м. Чернівцях, а далі – чемпіонат світу з карате-до за версією VKF, який відбудеться у м. Шефілд (Англія).
Тренери Михайло та Мирослав Лесюки висловлюють вдячність батькам вихованців, адже команда їхала на чемпіонат України за власні кошти.
Спортсмени ДЮСШ «Україна» та ДЮСШ «Колос» вдячні президенту обласної федерації карате-до JKI Роману Бортейчуку, а також директорові ЗОШ №8 Володимиру Рибчину за надання спортивного залу для тренувань, а також п/п пану Роману Мартинчуку за надання транспорту, Володимиру Чорному та Андрію Далибожику за матеріальну підтримку.
Коломийська ДЮСШ «Україна» та ДЮСШ «Колос» запрошує дітей віком від 6 років, а також юнаків та дівчат для занять карате-до і тхеквондо ВТФ (олімпійський вид спорту). Тренування проводяться в спортивному залі школи №8.

Джерело: “Коломийські вісти”